İçeriğe git

TURK-IBIZA'ya hoş geldin!

Giriş Yap 

Kayıt Ol
TURK-IBIZA'ya hoş geldin sevgili dostum! Şu anda Misafir konumundasın ve konumun gereği konu ve kategorileri göremiyorsun.
Kategorileri veya konuları görebilmen için KAYIT olmalısın. Eğer TURK-IBIZA foruma zaten kayıtlı isen sağ taraftan GİRİŞ YAP butonuna tıklayarak giriş yapabilirsin.
Kayıt olarak şu özellikleri ve çok daha fazlasını kullanabilirsin:
  • Tüm forum/kategorileri görüntüleyebilir, yeni konular oluşturabilir veya mevcut konulara yanıt gönderebilirsin.
  • Etkinlikleri, Yarışmaları ve Turnuvaları görebilir, katılabilir ve büyük ödüllere sahip olabilirsin.
  • Sunucumuz hakkındaki duyurulara, mod güncellemelerine ve sunucumuzun son durumuna anında ulaşabilirsin.
  • Mevcut konuları takip edebilir veya güncellemeleri anlık olarak alabilirsin.
  • Profilini özelleştirebilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsin.
  • Yeni modumuz hakkındaki bilgilere ve görüntülere erişebilir, yeni sistemler hakkında bilgi alabilirsin.
  • Destek hattımıza ulaşabilir, oyun/forum şikayetlerini ve taleplerini bizlere ulaştırabilirsin.

Kurucumuz Mütemadiyen'den

Resim

Turk Ibiza Bitti Mi?

• Bu konu kapalı Konu Kapalı
Bu konuya 30 yanıt gönderildi

AndreoHector

AndreoHector
  • Başkan

• 82
  • Nick: AndreoHector
  • Discord: AndreoHector#1918
  •   

Son günlerde açılan konular ve sunulan görüşler konusunda durum değerlendirmelerinde ve açıklamalarda bulunacağım.

#1 - Oyuncu sayısı ve ortam hakkında

Oyuncu sayısının geçtiğimiz dönemlere göre düştüğü doğrudur. Bu düşüşteki en büyük pay bizden değil bizzat SA:MP platformunun kendisinden kaynaklanıyor. İnsanlar artık Steam platformuna ya da oraya buraya kayıyor. Yıllar geçtikçe bunun olması çok doğal. Sonuçta SA:MP 2005'te kurulmuş bir platform. Ne bekliyorsunuz ki, platformun büyümesini mi? Düşüşteki ikinci pay, v5'ten v6'ya yeni geçtik ve beta sürecindeyiz. Ekonomi henüz yerleştirilmiş değil. Bug'lar mevcut. Veriler beta sonunda sıfırlanacak ve bu yüzden kimse oturup hesap kasmıyor. Geriye kalan şeyler ise düşüşteki ufak paylardan başka bir şey değil.

Ortama gelirsek; eski ilişkilerle şimdiki ilişkileri hiçbir konuda kıyaslayamazsınız. Hiçbir şey eski yaşadıklarınız gibi olamaz ki. Kişiler değişiyor, siz değişiyorsunuz. Gidin komşuluk ilişkilerine bakın, dede torun ilişkilerine bakın. Sosyolojinizi orada konuşturun, burada değil. Bu ortamın elemanları sizlersiniz, bu ortamı yaratıp yürütecek de sizlersiniz. - Ortam öldü diyorsanız bizzat sizin ortamınız ölmüştür bu bize bağlı değil.

#2 - Oyun modu (v5 & v6) hakkında

Tengri ile buraya geldiğimizde bize en başta Freeroam v6 oyun modu anlatıldı ve aslında bizi ikna eden şey bu inovasyon oldu. v5'te klanlar 5 dakika bekleyip bölgeyi almak ve bölge sayısının bir artması sisteminden ibaretmiş. v6'da ise bölge savaşından dokunulmazlığa ve klanlar arası savaşa kadar muazzam bir sistem var. SA:MP platformunu Steam platformundaki oyunların seviyesine ancak bu inovasyonla getirebilirsiniz. v5'i istemenizi anlıyoruz sonuçta v5 yılların emektar oyun modu olmuş. SA:MP Türkiye platformunda birçok sunucu v5 temelini kullanmış. Hatta v5 modunu kullanıp büyüyen sunucu örneklerini biz bile gördük. v6'da ise SA:MP Türkiye Freeroam için çok büyük bir inovasyon var. v6'da oyunun birçok amacı var. v6'da birçok oyun keyfi sunan sistem var. Bunlara zamanla alışacak ve bağlanacaksınız. - Yakında beta modundan çıkıyoruz.

#3 - Para ve ödeme hakkında

Turk Ibiza ödemelerini (oyun sunucusu + oyun hostedi + forum sunucusu) Tengri tek başına yapıyor. Herkes burada yesin içsin takılsın ama gün sonunda ödemeyi tamamen o yapsın. Oh... Bunu biraz olsun dengede tutmak için bir yerden gelir olması şart. Biz de bunu koyduğumuz vip araç ve daire, klan mekanı, klana forumda çok özel bir bölüm gibi ekstra ayrıcalıklarla yapmak zorundayız. - Bu bağlamda seçkin klan konusunda birkaç değişikliğe gidilebilir.

#4 - Hile kullanımı hakkında

Oyun adminlerinin birkaç temel görevi var ve bunların en başında hileleri yani oyun düzenini bozanları engellemek geliyor.  Büyük platformlar maalesef her zaman hile ile mücadele eder. Bunun önüne tamamen geçilmesi mümkün değil. Bu böyle gelmiş böyle de gider, mücadeleye devam edeceğiz. - Anti hile clienti konulması belki olabilir, bu konu ayrı olarak değerlendiriliyor.

#5 - Ekibimiz hakkında

Yönetim ekibini düzenli ve disiplinli tutmak için elimizden geleni yapmaktayız. Devamlı oyuncular belli kişiler olduğu için uzun vadede bakılınca önceden birkaç kere ekibe girmiş birinin tekrar ekibe girmesi gayet doğal. Yönetime gelince; imam osurursa cemaat sıçar. Yönetim yüz verirse oyuncular kesinlikle cıvıtacaktır. Bu yüzden, yönetimin sert olması gerekmekte. Yalnız sertlik küfür etmek, emir vermek, bağırıp çağırmak değil. Sertlik efendi olmak, yiğit olmak, herkesi olması gerektiği gibi yönlendirebilmek, birini suçlarken ya da sana bir suçlama yöneltiğinde kendini açıklayabilmektir. Bu konuda bize kızanlar olsa da, biz Replan'ı buna çok uygun görüyoruz. Kızanlara bize aksini açıklayın, aksini bize sunun, size hak verelim ekibe almayalım diyoruz; bize bir şey sunabilen çıkmıyor. - Bu bağlamda Replan'a gene yönetimde yer verilebilir.

Ortam hiç bozulmasın, hile olmasın, kavga olmasın... Her şey hiçbir yerde böyle toz pembe olamaz. Bunların olması gayet doğal şeyler. Bunların hiçbirini belli bir şeyin ya da sebebin üzerine yıkamazsınız. Bu bu yüzden oldu işte diyemezsiniz. Algı operasyonu yapmaya son verin. Eğer buna devam edecekseniz, direk olarak size yönelik çok daha vurucu şeylerle karşınıza gelirim. Zaten alamıyorsunuz da, kimse bizi hafife almasın. Hadi herkes dalgasına baksın.

aGOa67.png

Riki

Riki
  • Üye

• 1.829
  • Nick: Bluetitan[AC].
  • Klan/Çete: AC
  •               

V6 daki kasa şeyleri daha keşfedemediğim 10larca şey var

supra

supra
  • Üye

• 248
  • Nick: supra
  • Seçkin Klan: Efficiency Expert [eX]
  •   
Replan hakkında görüş bildirmek gerekirse, kendisi size göre mükemmel bir admin olabilir oyunda ve forumda olsun her türlü kendisine verilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyor olabilir ok, ama olayın perde arkası farklı. Kendisi sürekli birilerinin açığını bulma peşinde ne açığını bulsam da bunu banlasam, jaillesem, peşinde. Gerek yetkiliye gerekse oyuncuya olsun, taşıdığı bir takım kötü niyetler var. Bunu da bu platformda biraz geçmişi olan herkes bilir pek detay vermeme gerek yok.

Madem replanı ekibe alıp almama konusunda bize fikrimizi soruyorsunuz, açın bir anket millet gerekli cevabı ankette versin.

BreWerS.

BreWerS.
  • Üye

• 1.445
  • Nick: [vK]BreWerS.
  •         
Şu v6 beta sürecinden çıksın oyun zaten canlanacak. Dediğiniz gibi beta olduğu için kimse kasılmıyor, etmiyor. V5 modunda oyuncular çok zaman geçirdi çok alışıldı moda çok başarılı bir moddu. V6’da öyle olacak herkes bu moda alışacak diye düşünüyorum. Çok güzel sistemleri var şu buglar temizlensin çok güzel olacak sabırla beklemeliyiz. :)

Şu exp sistemini beğenmeyenler var. 30 level olan adam canını 500 kadar çıkarıyor bence 500 altı olması gerek adama sıkıyon sıkıyon ölmüyor çok zevk vermiyor.
JD64Lq.png

anarface

anarface
  • Forum yetkilisi

• 526
  • Klan/Çete: Λssasin'S Creed ∞
  • Seçkin Klan: Vigilante Kingdom [vK]
  •               

Halen V6 sisteminin amacını anlamayanlar var. V6 sizin kötülüğünüz için mi getirildiğinizi zannediyorsunuz. Çok başarılı sistemler barındıran bir mod.

Şu v6 beta sürecinden çıksın oyun zaten canlanacak. Dediğiniz gibi beta olduğu için kimse kasılmıyor, etmiyor. V5 modunda oyuncular çok zaman geçirdi çok alışıldı moda çok başarılı bir moddu. V6’da öyle olacak herkes bu moda alışacak diye düşünüyorum. Çok güzel sistemleri var şu buglar temizlensin çok güzel olacak sabırla beklemeliyiz. :)

Şu exp sistemini beğenmeyenler var. 30 level olan adam canını 500 kadar çıkarıyor bence 500 altı olması gerek adama sıkıyon sıkıyon ölmüyor çok zevk vermiyor.

Seni daha çok oyuna bağlıyor işte, oyunun sürekliliğini sağlayan sistemlerden biri, kendini geliştirmen adına yapılmış. Sen de 30lvl ol seninde 500 canın olsun, bu oyunu bu amaç üzerine oynuyorsun bu sayede, oyundaki zamanını anlamlı bir şey üzerine geçiriyorsun. Amacına ulaştığında da seni tatmin ediyor. Bunun gibi bir çok sistem var, hepsi de sizin oyunda daha keyifli geçirmenizi sağlıyor. Tek bir amaç üzerine yoğunlaşmıyorsun. Kendine göre gelişebileceğin bir çok sistem var.

Halen v5 geri dönesini isteyenler, eski emeklerinin karşılığını istiyor. Merak etmeyin, beta sürecinden sonra her şey düzelicek. Tek istedikleri de bu skor ve paraları.

dbg34.gif

Jazz.

Jazz.
  • Üye

• 964
  • Nick: JazzB[ΛC]
  • Klan/Çete: ΛssasinS Creed - Boss
  •               

Bizim tavrımız nettir , replan gelirse çeker giderim. Neden çeker giderim belirteyim ; 

1-) Geçmişi hile dolu bir insanın burada kısa sürede yetki alması eski oyuncuların hiç hoşuna gitmiyor.

2-) Daha dün' e kadar busted konusunda kişi yerine bizim ailenin ismini lanse ederek konu açan bu zat yetkisini kötüye kullandığını gördük.

3-) 5 dk afk kalan insana x1 verecek kadar gaddar ve robot bir kişi evet robot hepimiz insanız bu adam robot ya kafasını oyuna odaklamış psikomanyak biri.

4-) Forumda kullandığı ve yazdığı cümleler çok biliyormuş gibi eş anlamlı kelimeler kullanılması benim ya da diğer oyuncuların hoşuna gitmiyor , gıcık kapıyorum abi.

5-) Freeroam sunucusunda oyunculardan oluşuyor evet peki ; freeroam' ı getirilen kurallar ile neden devlet yönetir gibi katı kurallar getirdiniz ? Eleştiri yaptım defalarca kez 1 ay ban yedim. 

6-) Bu işi hobi olarak yaptığınızı belirttiniz, herhangi bir gelirinizin olmadığı da makul, beta süreci çok uzadı ki yapılan sistemlerin bir kaçı hoşuma gitmedi hadi ona da eyvallah' ta eğer oyuncu/topluluk çekmek istiyorsanız size formülü veriyorum ; Resmi klan muhabbeti geri dönsün çekişme gene eskisi gibi olacaktır. Bundan önce bulunduğumuz sunucunun bir benzerini burada yaşıyoruz sonu hüsran olması hem bizim hem sizin için kötü sonuçlar doğuracaktır.

7-) Şunu söylemek istiyorum ; Mütemadiyen zamanında adminlik yapmak daha kolaydı , adamla bizim muhabbetimiz var ta Z muhabbetinden günümüze kadar anlattı, bizde çoğu şeyin farkındayız. Alesta' dan gelen arkadaşlar buradan oyuncu kazandı.

8-) Son olarak replan' ın tekrar yönetime gelmesi sonucunda ben ve ailemi çekmek zorunda kalacağım, sevmiyorum adamı ama siz bilirsiniz. Samp oynadığımda yok zaten biz muhabbet için samp' a girerdik. Kararlarınıza saygı duyuyoruz ama bazı konularda cıvkı çıktığını düşünüyorum.

9-) Sırf replan başkan olduğu diye 24 [AC] Taglı olgun admin/anim istifa etti. 

Konu JaZZers tarafından 17 Şubat 2018 - 13:26 tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• Aware., TeLLeS, TCapulcuAyyas Rapperking ve 15 diğerleri bunu beğendi

Resmi ekleyen

Steam Tıkla

Karanlık Günlerde , Aydınlık İçin Çalışıyoruz...

/ΛC - Assassin'S Creed 2014 - 20

Easquez

Easquez
  • Oyun Admini

• 351
  • DURUM: PASİF
  • Nick: .Easquez[vK]
  • Klan/Çete: Vigilante King. & ΛC
  • Discord: feels bad easquez ツ#3529
  •   

Andreo bir fikrim var. Çoğu eski oyuncular v6 da en çok şikayet ettiği konulardan biri de level sistemi.  Daha doğrusu yetenek sistemi. Level arttıkta yetenek kazanıyorsun basıyorsun canı. Berkcan (maniac) söylemişti galiba ama 30 level olan biri full cana abandıysa veya başka yere abandıysa biri gelecek o adamı öldürmeye çalışacak ölmeyecek. Zor ölecek. Adam diyecek "S böyle sistemi ölmüyor adam" falan sonra çıkacak. Bence en saçması bu olmuş.

TCapulcuAyyas Rapperking

TCapulcuAyyas Rapperking
  • Üye

• 50
  • Nick: [AC]Rapperking
  • Klan/Çete: Assassin's Creed
Yönetim konusunda sertlik yiğitlik vesaire kadar kültür bakımından belirli bir yetkinliğe de sahip olmak gerekmektedir. Adam admin olmuş chatteki "ben travestiyim" yazısını görünce edep diye mute atıyor. Bu gibi konular desteğe taşındığında ya adminin tarafında olunuyor(bunları denetleyen kişinin bunlardan daha kültürlü olmasını beklersiniz ama nerde) ya da haklısınız gereken yapılacaktır denip ertesi gün her şey aynı admin görevine devam ediyor aynı cezaları infaz ediyor. Adminlerin mertlik yiğitlikten önce akıllarının olması, robot değil insan olmaları gerekiyor

Adminlere oyun içinde şu kararın yanlış diyoruz. Tartışma çıkarma desteğe bildir diyip x1 atıyor(Peki destekteki yanlış kararları kim denetliyor?). Amacım tartışma çıkarmak değildi diyoruz tartışma çıkarma diyip x2 atıyor. Yaşın kaç adın ne falan diye sorulduğunda forumdan bakınız cevabı geliyor. Utanmasa nasılsın diye sorduğumuzda desteğe talep aç diyecek.

Resmi ekleyen

hypones

hypones
  • Baş Admin

• 1.646
  • Nick: HyponeS[vK]
  • Klan/Çete: Vigilante Kingdom 2015
  •               

Tabii ki tüm SA-MP platformunda düşüş var lakin Ibizanın 2 kat daha fazla düşüşte olduğu açık bir şekilde ortadadır. Eskiden 30 kişi çeken x serveri şimdi 20 çekiyor lakin eski yönetimde bu zamanlarda 60 70 kişi çeken ibiza az önce baktımda 25 kişi çekiyor. Diğer sunucularla neredeyse denk kıvama geldi ve düşüş ortada. Bence bunun sebebiyeti ilgisiz olan yönetim ,yeni oyun modu ve tecrübesiz admin ekibi. Eski yönetim ekibi pasif oldukları için sizlere devrettiler sizlerin de onlardan farklı bir yanı yok. Erkenden olaylara el atılmazsa şuanda sahip olunan oyuncularıda kaybedeceksiniz. 

• G.Experado, Nethore, Lycrish. ve 3 diğerleri bunu beğendi

Resmi ekleyen

VINDUP

VINDUP
  • Üye

• 167
  • Nick: VINDUP
  • Klan/Çete: Gold Army
  •   

İlk öncelikle bu benim kendi nacizhane fikrimdir böyleydi ve bu gidişlede böyle kalıcaktır buda böyle bilinsin. Tamam anlıyoruz SA:MP platformu düşüşte lakin bunun sebebi  oyun modu v6 sürümü, hile kullanımı, replan konusuna girmek bile istemiyorum . :D Zaten yeterince dil dökülmüş bi konu, açmak istemiyorum bunu sadece düzeltme yaparak eski "İbiza" formuna kavuşabilir en azından ibiza bu şekilde olur. Peki bu nasıl olucak?

1.) V5 Moduna dönülecek vehutta V6 sürümünde ilgi çekici şeyler yapılıcak, beta sürümünden çıkılacak artık.

2.) Admin/Anim yönetimi düzgün bir biçimde istikrarlı bir biçimde işleyecek.

3.) Hileciler için daha dikkatli olup önlemler alınacak. Hem madem bize danıştınız bir anket tarzı birşey yapılsın, oylayalım replan elemanını forum kullanıcılarının %90"ı atılmasını saf dışı kalmasını isteyecek çünkü bottan farkı yok çoğu kişinin gözündede öyle zaten. 

Bu gibi durumlarda kesinlikle pozitif durum olcağına inanıyorum, zamanında 200/200 kişiyken yer aramak için biyerlerimizi yırtıyorduk, en azından böyle olmasa bile sayının dahada fazla olacağı kanaatindeyim.

jynjDr.gif

rondeL

rondeL
  • Üye

• 536
  • Nick: rondeL
  • Klan/Çete: Vigilante Kingdom
  •               

Bizim tavrımız nettir , replan gelirse çeker giderim. Neden çeker giderim belirteyim ; 

1-) Geçmişi hile dolu bir insanın burada kısa sürede yetki alması eski oyuncuların hiç hoşuna gitmiyor.

2-) Daha dün' e kadar busted konusunda kişi yerine bizim ailenin ismini lanse ederek konu açan bu zat yetkisini kötüye kullandığını gördük.

3-) 5 dk afk kalan insana x1 verecek kadar gaddar ve robot bir kişi evet robot hepimiz insanız bu adam robot ya kafasını oyuna odaklamış psikomanyak biri.

4-) Forumda kullandığı ve yazdığı cümleler çok biliyormuş gibi eş anlamlı kelimeler kullanılması benim ya da diğer oyuncuların hoşuna gitmiyor , gıcık kapıyorum abi.

5-) Freeroam sunucusunda oyunculardan oluşuyor evet peki ; freeroam' ı getirilen kurallar ile neden devlet yönetir gibi katı kurallar getirdiniz ? Eleştiri yaptım defalarca kez 1 ay ban yedim. 

6-) Bu işi hobi olarak yaptığınızı belirttiniz, herhangi bir gelirinizin olmadığı da makul, beta süreci çok uzadı ki yapılan sistemlerin bir kaçı hoşuma gitmedi hadi ona da eyvallah' ta eğer oyuncu/topluluk çekmek istiyorsanız size formülü veriyorum ; Resmi klan muhabbeti geri dönsün çekişme gene eskisi gibi olacaktır. Bundan önce bulunduğumuz sunucunun bir benzerini burada yaşıyoruz sonu hüsran olması hem bizim hem sizin için kötü sonuçlar doğuracaktır.

7-) Şunu söylemek istiyorum ; Mütemadiyen zamanında adminlik yapmak daha kolaydı , adamla bizim muhabbetimiz var ta Z muhabbetinden günümüze kadar anlattı, bizde çoğu şeyin farkındayız. Alesta' dan gelen arkadaşlar buradan oyuncu kazandı.

8-) Son olarak replan' ın tekrar yönetime gelmesi sonucunda ben ve ailemi çekmek zorunda kalacağım, sevmiyorum adamı ama siz bilirsiniz. Samp oynadığımda yok zaten biz muhabbet için samp' a girerdik. Kararlarınıza saygı duyuyoruz ama bazı konularda cıvkı çıktığını düşünüyorum.

demek istediklerimi söylemiş haklısın. SA:MP platformunun düşüşte olduğunu söylemişsin roleplay rus sunucuları her gün 500 üstü çekiyor o ne olucak sistemleri güzel ve sade okadar oyuncu ile girdiğimde 150 200 fps alırken ibizada 50 60 alıyorum kötü yanı o metin2 ye dönmüş oyun yakında deagleyede +9 basarız düşüncelerim bunlar pek takmadığımdan bunları yazabildim. Ekipte çoluk cocuk var chattaki kız nickleriyle ilgilenenler var ya şaka gibi resmen.

SriusLord

SriusLord
  • Üye

• 234
  • Nick: [ΛC]SriusLord
  • Klan/Çete: Λssassin'S Creed
  •   
Bu sunucuda yetkili olmak intihar gibi bir şey, ekip desen çoluk çocuktan oluşuyor kötü, başındaki desen daha da kötü.Hem adaletsizlik var hakkı olana hakettiği verilmiyor hem de adminler olgunluğu bırak hepsi çocuk.Chatte boş yapıyorlar mal mal konuşuyorlar hiç ilgi alaka yok.1-1.5 ay adminlik yaptım ve kanser oldum resmen.Öğrendiğim tek şey şu.Sen istersen dünyanın en iyi Admini ol önemli olan aktiflik.Salağın teki adminliğin a sını yapmasın full gezsin dağda dm atsın arada ilgileniyor gözükeyim diye spec geçsin, ona kıymet verirler sana vermezler durum bu.Neden çünkü o aktif :)

Bir diğer konu kitle.Kitle harbiden çok salak ve kanser, kendi kafama göre birini bulamayacaksam muhabbet edip eğlenmeyeceksem niye freeroam oynayayım ? Şimdi de yaptığım gibi gider rp oynarım daha iyi.Freeroam gram ilgimi çekmiyor artık, mütemadiyen de bundan şikayetçiydi.Nerde salak var buraya toplanmış.Z de son zamanlarında 30-40 çekiyordu ama yine de giriyordum çünkü ortamı ve oyuncusu çok kaliteliydi.
Uzun lafın kısası bu iş böyle yürümez.
  • Zhywor ve psychosociaL_ bunu beğendi
Resmi ekleyen

TCapulcuAyyas Rapperking

TCapulcuAyyas Rapperking
  • Üye

• 50
  • Nick: [AC]Rapperking
  • Klan/Çete: Assassin's Creed
Şikayet ettiğimiz adamı destekte karşımızda buluyoruz adam bir de pişkin pişkin sadece ben sorumluyum triplerine giriyor saldım çayıra mevlam kayıra gidiyor
Böyle bi sistemim olsa ben de derim tabi git desteğe talep at diye nasıl olsa benim veya yandaşımın elinde bana bir şey olmayacağını biliyorum. Hani çok devlet gibi yönetiyosunuz ya destek sisteminin başına aklı başında yandaş olmayan birini getirin de görelim liyakatınızı

Resmi ekleyen

Zhywor

Zhywor
  • Üye

• 572
  • Nick: Zhywor
  •               

Boşuna uğraşmayın oğlum, o çocuğun arkasında bir bok var. Hepinizi banlarlar, o herife bir şey olmaz.

Konuda herkes içini dökmüş, çok beğendim. Artık kimse ban yemeyi umursamıyor, orasını görebiliyorum. Eskiden biz adminlik yaparken sohbet edilirdi, her kural olduğu gibi, robot gibi uygulanmazdı. Kişisine göre, hatasına göre admin kendisi karar verirdi. Çok ama çok katı davranmazdık oyunculara, bazen affederdik hatalarını ama onlar da bizim iyi niyetimizi suistimal etmezdi. Admin ve oyuncu ilişkisi çok iyi olurdu. Birbirimizi severdik, eğlenirdik. Trollemeye gelince beraber trollerdik. Şimdi her iki taraf da boka sarmış durumda. Ne sağlam bir admin bulabilirsiniz, ne sağlam bir oyuncu.

76AzLP.png

STEAM

Ücretli tasarım grubuma buradan ulaşabilirsiniz.

Ücretli tasarım örneklerine buradan ulaşabilirsiniz.

DuPoN

DuPoN
  • Üye

• 1.267
  • Nick: DuPoN[DoR]
  • Klan/Çete: Dark of Side Road
  •            

Replan hakkında görüş bildirmek gerekirse, kendisi size göre mükemmel bir admin olabilir oyunda ve forumda olsun her türlü kendisine verilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyor olabilir ok, ama olayın perde arkası farklı. Kendisi sürekli birilerinin açığını bulma peşinde ne açığını bulsam da bunu banlasam, jaillesem, peşinde. Gerek yetkiliye gerekse oyuncuya olsun, taşıdığı bir takım kötü niyetler var. Bunu da bu platformda biraz geçmişi olan herkes bilir pek detay vermeme gerek yok.
Madem replanı ekibe alıp almama konusunda bize fikrimizi soruyorsunuz, açın bir anket millet gerekli cevabı ankette versin.

Kesinlikle haklı. Oyundan soğutuyor adam.
  • Phantom. bunu beğendi
77MV8v.png

FinaLLb@TTLe

FinaLLb@TTLe
  • Üye

• 162
  • Nick: FinaLLbaTTLe
  • Klan/Çete: -
  •   
V6 yüzünden olduğunu düşünüyorum şahsen V5 daha güzeldi V6 gelmeseydi eski halinde dönebilirdi...
Resmi ekleyen

Nethore

Nethore
  • Resmi Grafiker - Forum Yetkilisi

• 1.240
  •               

Arkadaşlar diyecek pek birşey bırakmamış, yine de bizde birşeyler yazalım.

Bundan 2 - 2.5 sene önce Server'e girmek için can atan bir o kadar kişi, Konvoy - Parti gününü kaçırmayıp 4 gözle bekleyenleri gerçekten çok arıyorum. Ama eski ortam asla eski ortam olmayacak bu net. Önceden Çete savaşları olurdu, bir o kadar kişi her ne kadarda çeteler için bir birine küssede, bir birine karşı rekabet açsada oyun gerçekten o zaman asıl oyundu. Zaten eskilerden pek kişi yok artık, ve çok kötü düşüş yaşadı. Benim serverimin olmamasına rağmen ben bile neden böyle oldu diye düşünüyorum bazen. Ama bu azda olsa Üst yönetim, katı kurallar ve asık suratlılık yüzünden oluyor. rEplan konusuna gelince, o kişinin Ekip'e alınması baştan yanlış. Tecrübeli diye direk baştacı alınıyorsa adaletten bahsetmeyin, emin olun ondan daha tecrübeli, iyi, güler yüzlü özelliklede ROBOT olmayan insanlar var, ve onların önüne geçiyorsunuz. Bu kişi neden böyle 7 köyün ağası gibi Level veriyorsunuz, Üst yönetim yapıyorsunuz. Yakında size bile sözünü geçirecek ama iş işten geçecek böyle devam ederse. O kişinin Admin olması, herkesin hevesini, huzurunu kaçırıyor. Herkese yanlış işlem uygulayınca iyi Admin mi olunuyor? İsmin ne sorusuna Forum'da yazıyor diyen birisinden ne bekliyorsunuz?,  Gören Area 51'de çalışan birisi sanacak. Görevini iyi yaptığını düşünüyorsunuz, onu koruyorsunuz. AMA YANILIYORSUNUZ.

O kadar insanın gitmesi mi, yoksa işe yaramayan bir insanın gitmesi mi?. Seçim hakkı bizim olması lazım, sizin değil. Bizler olmadan yürümez, server diye birşey kalmaz. İçten ummuyorum ama, inşallah eskisi gibi eğlenceli zaman geçirebilir, keyifle oyun oynayabiliriz.

k6kzAy.png

seksi can

seksi can
  • Üye

• 545
  • Nick: yourfriend
  • Klan/Çete: eX ile seks olmaz ama EX EX EX
  •         

Zamanında dalga geçtiğimiz konvoy, hırsız polis muhabbetleri Freeroam'ı ayakta tutan şeyler olması ne komik değil mi, yıllardır şu oyuna sadece chat'da saçmalamak ve sohbet etmek için giriyorum fakat bu ağır kurallar malesef bir dostumla sohbet ederken bile belli başlı tiplerin chat'ı kirletmeyin bu konu tartışmaya dönecek veya uzatmayın gibi saçmalıklarla karşilaşmamla birlikte son buldu malesef. Eski ortam yeni ortam sunucudan veya başka sunucularin bir eseri değil malesef benim düşüncelerimde bu yönde. Oyuncular sıkıldı bu kadar basit, bir mekana gidersin 5 kişi 1 tanesi sıkıldım sıkıldım yapar geri kalan 4 kişininde içi bayar. Burda ki olay o malesef olay sunucuda bitmiyor eski dostlarımız oynamiyor artık birlikte eğlendiğimiz adamlar oynamiyor artık, bizde eski samp yok diyoruz ama asıl olay eski oyuncular yok. Her zaman o normal oynayiş biçiminde bulunan oyuncular yani adam vuram araba sürem kafaları yaşayan oyuncular artık daha fazla eski kafa düşünen oyuncular ise azaldı bu yüzdende eski kalitesi yokmuş gibi duruyor insanlar için malesef fakat o düz kafa oyuncular her zaman vardı marjinal oyuncularin yavaş yavaş gitmesiyle de eski ortam yok dendi ki malesef öyle ama bu tamamen oyuncularla ilgili bir durum. Samp değil oyuncular yıllandı her oyun gibi bununda bir zaman aşımı var malesef dostarım cidden sunucu durumu mükemmel olsa bile yine bir bokluk çıkacak ve oyuncular yine uzak duracak, bir bokluk çıkmasa bile yinede belli başlı oyuncular malesef uzak duracak. Samp konusunda kafası 1 olan adam 2 ye çıkamayacak çünkü bu adam oyundan sıkıldığı için bıraktı malesef. 

Repan tam bir görev adamı ama bir robotdan farkı yok görevini çok üst düzey yaptiğini düşünüyor fakat içindeki oyunculara karşı kin malesef gözlerini kapatiyor sad but true anlayacağiniz. Kendisinin gidip gelmesini söyleyecek bir tutumda bulunamam şuan malesef kişiye ve ortama uzağim.

• TeLLeS, TCapulcuAyyas Rapperking, supra ve 2 diğerleri bunu beğendi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed risus sem, eleifend ac pharetra eu, blandit sit amet velit. Nunc turpis libero, pharetra eu tempus eu, molestie vel tortor. Nulla tincidunt sapien quis leo ultricies euismod. Praesent mollis sapien finibus purus varius suscipit. Sed vitae ullamcorper turpis, sed egestas eros. Donec diam tortor, malesuada at ullamcorper vel, molestie gravida augue. Quisque efficitur egestas lectus vitae condimentum. Pellentesque a est commodo nulla aliquam semper. Etiam eu tempus ligula. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. In arcu ligula, ornare sit amet quam convallis, ultrices semper nulla. Phasellus ac elementum diam, vitae convallis diam. Aenean non facilisis eros. Quisque non convallis tellus. 

Nunc congue leo magna, in malesuada sem hendrerit condimentum. Nam ac velit nisi. Duis blandit bibendum arcu, vel mattis tellus. Cras libero ligula, convallis eget placerat nec, mollis at nunc. Aliquam non maximus lacus. Vestibulum sodales odio at tellus accumsan, at euismod eros viverra. Praesent sed sem id mauris euismod porttitor. Donec mollis ipsum a dolor bibendum tristique ut nec metus

76561198070526549.png

revoLutioN

revoLutioN
  • Forum Yetkilisi

• 452
  •               

İsmin ne sorusuna Forum'da yazıyor diyen birisinden ne bekliyorsunuz?

İşin garip yanı, forumda da yazmıyor.
Adam foruma girip bakıyor, bulamıyor oyuna dönüp rEplan forumda da yazmıyor diyon rEplan'ın cevabı şu: O zaman yetkilinin bilgisi paylaşılmamıştir.

Akıl mantık ermiyor valla. Bu nasıl bir kafa?

ac-movie-logo.png

JameS

JameS
  • Üye

• 371
  • Nick: IYIJameS
  • Klan/Çete: Vigilante Kingdom [vK]
  •   

Bu konudan çok bahsedilmişti gerek panelde gerek forum arayüzünde. Açıklama getirilmesi iyi olmuş. Helal olsun @ AndreoHector.

output_efifd8.gif

Şu etiketlerle benzer konular: DUYURU